5
Čvn
Off

6 tipů, jak cestovat levně


Cestování je jen pro bohaté. Takové heslo už dávno neplatí. Cestování si totiž nemusíte odpírat, i když sotva poplatíte kolej a jídlo. Naopak můžete vycestovat s pár stovkami v kapse, případně si ještě během vaší cesty přivydělávat. V tomto článku vám shrneme výhody a možnosti, jak během studentských let procestovat kus světa a nakonec si diplom ze školy odnést. A třeba i s možností pracovních nabídek.
 muž s batohem na cestě
Proč se rozhodnou ze dne na den?
Máte chuť odjet okamžitě a na nic nečekat? Něco vás však ve vašem odhodlání poněkud brzdí? Pádné argumenty, které uchlácholí nejenom vaše pochybovačné já, ale i nesouhlasné pohledy rodičů.
 
·         Jazyk a praxe
Tento bod není na prvním místě pro nic za nic. Právě tyto dva body jsou nejdůležitějšími benefity cestování. Kde jinde než právě v cizí zemi se naučit nový jazyk? Slepé zírání do učebnice v pohodlí vašeho pokoje vás nikdy mluvit nenaučí.
 
·         Zeměpis zábavnou formou
Čít si o Americe nebo se tam podívat na vlastní oči? Koukat na vrcholky hor na mapě nebo je mít projité křížem krážem? Tady asi není potřeba více slov.
pohled zezadu
 
·         Obecný přehled
Z médií nebo z encyklopedií se dozvíte jen velice málo u tamní kultuře, životní úrovni nebo problémech, které v dané zemi právě řeší. Zažít je na vlastní kůže, může být ta nejlepší zkušenost.
 
·         Kontakty po celém světě
Poznáte mnoho nových lidí z řad místních i cestovatelů, kteří se vydali na podobnou túru jako vy. Cestou můžete potkat přátelství na celý život, jednorázové romance, velké lásky a s velkou pravděpodobností také spoustu zábavy. Sice spoustu těchto lidí už nikdy znovu neuvidíte, ale v době internetu se s nimi můžete kdykoliv spojit. A kdo ví, třeba se vám takové konexe budou ještě jednou hodit.
 
·         Svým vlastním pánem
Cestování vás doslova postaví nohama na zem. Budete se o sebe muset starat sami a v těžkých situací se budete moci spolehnout jen sami na sebe. Nikdo za vás nevypere, ani nevyžehlí a nebude na vás čekat uvařený oběd o tříchodovém menu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené