5
Čvn
Off

Buďte zdravým podnikatelem

Ignorování nezdravých návyků a jejich následných rizikových faktorů je nebezpečné, a to nejen pro vás, ale i pro vaše podnikání. Nedostatek spánku, cvičení, nezdravé stravování a vysoký stres vás dlouhodobě neudrží v dobré kondici a vaše podnikání může být jen tak zdravé jako vy. Není možné být efektivní jako podnikatel, pokud vaše tělo není zdravé.
 dotek prstu
Smutné je, že na to mnozí přijdou, až v okamžiku, kdy nemoc zvítězí. Potom teprve začínají přemýšlet, jestli lze dosahovat výsledků i jinak, než za cenu stresu a vyčerpání. Pravidelné cvičení doplněné o venkovní aktivity, jsou na denním programu manažerů a podnikatelů. Zcela ideální je doplnit je také o zdravé stravování, založené na pravidelné konzumaci ovoce a zeleniny, případně i na úpravě jídelníčku. Správný podnikatel i manažer myslí i na své spolupracovníky
 
Zdravé podnikání
 
Jako šéf by každý z nás rád viděl, že jeho lidé pracují tvrdě a odevzdají v práci vše co je v jejich silách, ale také platí, aby lidé odevzdali vše, co mohou, musí být zdraví. Nabízí se kuchyňky zásobované čerstvým ovocem, kávou a nápoji. Organizováním společných mimopracovních aktivit posílíme nejen kolektivní duch, ale můžeme svým lidem ukázat cestu, jak se dá žít zdravě a dát jim možnost, aby si potřebu pohybu uvědomili sami.
 půlky pomerančů
Shrnutí
 
Zde je několik základních věcí, jak můžete dostat své podnikání do formy:
podporujte zdraví svých zaměstnanců  – například pobídky k relaxačním programům, cvičebním aktivitám.
zajistěte čerstvé občerstvení – i prodejní automat lze naplnit zdravými věcmi
dostaňte se do formy – jste vzorem pro své lidi. Mohou od vás převzít zdravý styl života
meditujte a odstraňte stres – třeba i na pár minut denně. Najděte si čas na něco, co vás opravdu baví, a nemá to nic společného s vaší firmou. Může vás to dovést k nápadům, které najednou přijdou.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Nezařazené