5
Čvn
Off

Jako malí kluci

O mužích se říká, že jsou to věčné děti. Většina mužů si čas od času tak často počíná. Mužské nadšení skutečně připomíná nadšení malých chlapců, kteří konečně dostali svou vysněnou a vytouženou hračku. Na druhou stranu je to právě ta chlapecká hravost, kterou na svých mužích tolik obdivujeme a pro kterou je tak milujeme.

Zatímco ženy se stávají v průběhu života velmi zodpovědné, takže pro samé povinnosti nemají čas na své vlastní koníčky, muži si své koníčky vzít nenechají. Jejich manželky jim to nezřídka vyčítají, ale přitom by se samy měly zamyslet nad tím, co se svým časem. Chodit do zaměstnání, pečovat o děti a domácnost je velmi náročné, ale na druhou stranu úplně každý člověk potřebuje pravidelně věnovat se činnosti, která je pro něho příjemná a která má to jediné poslání udělat mi radost. Je to potřebné pro naši osobní regeneraci.
 

Muži si svá hobby vzít nedají

Jak již bylo řečeno, muži si nedají vzít své koníčky. Jedná se nejčastěji o amatérský sport, dále kutilství a v neposlední řaděmodelářství. Malé chlapce fascinují modely vláčků, aut, letadel a lodí. Mnozí jsou tím vším ovšem fascinovaní také v dospělosti.

Jedná se o poměrně nákladný koníček, protože nákladné jsou nejen jednotlivé modely, ale také pomůcky jako barvy, speciální lepidla, nástroje a další. Samozřejmě vyvstává otázka, kde všechny ty modely umisťovat. Už dávno se nevejdou do polic. Je to podobné dilema jako u žen, které milují ruční práce a nadprodukce polštářků, ubrusů a různých dekorativních předmětů je neúnosná.
 
Pokud patříte mezi vášnivé modeláře, co třeba nabídnout své dovednosti v rámci nějakého Střediska volného času pro děti a mládež? Předat dovednosti dál. Není to jen o samotných modelech, ale o zručnostech, které mladí lidé mohou získat. Nemluvě o znalostech, které při vyrábění jednotlivých modelů získávají.

Nezařazené