7
Pro
Off

Je Mašinka Tomáš vhodný seriál pro děti?

Seriálů pro děti je v dnešní době hodně. A to i pro ty nejmenší. Výběr je tedy velký a je jen na nás, abychom z té široké nabídky vybrali takové, které budou naše dítě formovat směrem, který schvalujeme. To také znamená, že zde budou ukazovány hodnoty, které chceme, aby naše dítě přebíralo.elektrický vlak v zimě

Bohužel ne všechny seriály jsou stejně kvalitní. Některé z nich, určené pro děti, pro ně mohou být dokonce i nevhodné. Jak ale zjistit, zda je daný pořad skutečně nezávadný? Nejjednodušším řešením je pustit si pár epizod, sami, bez dítěte. Budete tak vědět, o co se jedná, získáte základní pojetí a pokud dané dílko schválíte a vaše dítě si je oblíbí, budete vědět, kdo je která postava a o čem to váš potomek vlastně mluví. Nebudete se tak muset omezit jen na přikyvování hlavou.

Jedním z těchto pořadů, populárním hlavně ve své domovské zemi, avšak získávající si příznivce i u nás, je seriál Mašinka Tomáš mašinka Tomáš a přátelé, v originále Thomas the Tank Engine and Friends. Pokud máte malé dítě, je velmi pravděpodobné, že se s tímto pořadem dříve či později setkáte. O co se ale jedná?

Jde o britský seriál, odehrávající se na fiktivním ostrově. Hlavní postavou je zde vlak jménem Tomáš (v originále Thomas). Ten je, stejně jako všechny ostatní vlaky v tomto pořadu, naživu a vepředu má oči, nos a pusu. Tím poněkud připomíná film studia Pixar Auta. Na rozdíl od něj jsou zde však i lidé, se kterými tyto stroje dokážou komunikovat.

A zde přicházíme k první věci, která by mohla některým lidem vadit. Tou je fakt, že vlaky neznají nic jiného, než svou práci a spánek. V přeneseném smyslu jsou tedy otroky lidí. To je evidentní i v jednom díle, kdy byl jeden z Tomášových kolegů potrestán proto, že nepracoval dost. Ukázáno je také, že pracují celý den. To samozřejmě u vlaku není nic neobvyklého, avšak ve světě, kde jsou podobny lidem, je to poněkud nevhodné.vlak na nástupišti

Zda svým potomkům tento seriál pustíte, závisí pouze na vás. Avšak jsou i jiné, mnohem kvalitnější pořady, určené pro stejnou věkovou skupinu. Je však pravda, že nejsou tak populární.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup