16
Úno
Off

Jsou dětské tábory v letošním roce reálné?

Již druhým rokem se potýkáme se silnými omezeními, způsobenými epidemií koronaviru, který se na naše území dostal v loňském březnu. Díky tomu se stal náš život plný omezení, která jsme dříve neznali, jako například povinnost nosit roušky.

Je samozřejmé, že jedním z doporučovaných opatření je i držení určitého odstupu od ostatních lidí. Je to jen logické, neboť se tím omezí možnost šíření viru. Ale co například děti, které pro svůj vývoj sociální kontakt s vrstevníky zkrátka potřebují?

ksiltovka1

Je jasné, že zdraví je důležité. I proto jsou již prakticky rok zavřeny školy. Ty však nejsou tím jediným místem, kde se setkávají velké skupiny dětí. Velmi populární vždy byly také dětské tábory, pořádané o letních prázdninách, a to jak mezi dětmi, tak i mezi rodiči, kterým daly možnost si na chvíli od rodičovských povinností odpočinout.

Vzhledem k současné situaci je však nutné se ptát, zda je reálné, že budou pořádány i v letošním roce. Avšak ačkoliv je faktem, že to příliš nevypadá, je zde několik faktorů, které je nutné uvážit.

stan1

Tím prvním je, že v létě se virus nebude šířit ani zdaleka tak rychle. To se ostatně ukázalo již v loňském roce. Teplé a suché počasí šíření kapének zkrátka nepomáhá.

Dále je třeba uvážit stále pokračující očkování. Je pravděpodobné, že v letních měsících již bude proočkovaná větší část populace, což samozřejmě velmi přispěje ke zmírnění probíhající pandemie.

Tyto faktory samozřejmě pak mohou způsobit, že se vláda rozhodne současná opatření uvolnit, a umožnit dětem odcestovat na tábory.

Avšak ačkoliv výše uvedené zprávy zní pozitivně, nemůžeme usnout na vavřínech. Viry mohou mutovat, a také mutují. Je tedy nutné být stále ve střehu. A pokud si nejste jisti, je mnohem lepší být opatrný. Přeci jen, jde tady o zdraví nejen našich dětí, ale i ostatních členů rodiny, včetně těch starých. A to bychom měli rozhodně chránit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup