27
Úno
Off

Kam s věcmi

Ať se tomu bráníme nebo ne, naše společnost je prostě konzumní a s tím souvisí celá řada negativ. Nakupujeme čím dál tím více věcí a ty použité nejsme schopni ani ochotni vyhodit. To platí hlavně o oblečení, ze kterého si většina lidí za léta shromažďování může vytvořit už slušnou hromadu. Dříve nebo později jsme pak postaveni před otázku „kam s ním?“. Hlavně lidé bydlící v méně prostorných bytech tuto otázku řešit musí, alespoň tedy v případě, že nechtějí mít většinu své garderoby poházenou porůznu po pokojích. Existují tři základní typy řešení tohoto problému – vyhodit nepoužívané kusy oblečení, koupit krabice pro jejich skladování nebo rovnou investovat do nových skříní. Vzhledem k tomu, že se s padnoucím oblečením nikdo asi příliš loučit nechce, reálné jsou pouze další dvě možnosti .

police

Krabice
Pořídit si někde krabice je levnou a relativně efektivní variantou. Můžete si koupit buďto krabice z plastu, které jsou výhodné hlavně díky své odolnosti proti vodě i mechanickému poškození, tak si někde sehnat papírové alternativy. Ty můžete najít třeba v hypermarketu, kde se jich rádi zbaví. Problémem je, že i krabice zabírají místo, takže se jedná pouze o polovičaté řešení. Navíc nejsou ani příliš vzhledné. Nezasvěcené návštěvy mohou nabýt dojmu, že jde o počáteční fázi stěhování.

šatna

Skříně
Skříně jsou daleko elegantnější než krabice, ale také zabírají ještě daleko více místa. Není však potřeba pořizovat si klasické skříně, ale investovat do vestavěných verzí, které naopak nezavází prakticky vůbec. Většina jejich objemu se totiž nachází ve zdech. Dnes se dají pořídit levně a jejich cena je velmi podobná standardním typům skříní. Je však nutné připravit se na hloubení do stěn, do kterých se pak skříně napasují. To je záležitost maximálně jednoho až dvou dnů, ovšem nepořádek se pak uklízí další týden. Nejde ale o žádný horor, který by se nedal vydržet.

Nezařazené