11
Úno
Off

Křížovky

Máte rádi to napětí, když zjistíte, jaká je tajenka? Existuje velké množství různých křížovkářských časopisů a knížek. Každý týden si můžete vybrat mezi spoustou titulů. Záleží čistě na vás, jestli máte raději křížovky s kriminální tématikou, láskou, vtipy nebo něčím jiným. Jsou i časopisy, kde se můžete zúčastnit i soutěží o peníze nebo věcné ceny. Jsou to opravdu hodnotné věci, jako například lednice, pračky, myčky, vysavače, kávovary a mnohé další. Finanční výhry jsou většinou od 1 000 Kč do 10 000 Kč. Ceny takový časopisů začínají na 20 Kč.
vyplněná křížovka
Lze si vybrat i křížovky pro seniory, tedy křížovky, kterou jsou extra velké (jsou zde velká písmena a okénka na písmenka). Součástí takových křížovkářských časopisů nebo knížek jsou i osmisměrky, sudoku, číselné křížovky a mnohé další. Můžete si samozřejmě vybrat to, co je pro vás nejlepší. U křížovek můžete velice jednoduše zapomenout na starosti všedního dne a užít si pohodu. Zároveň si tím procvičujete i vaši paměť a mozek.

Křížovky totiž nejsou pouze o zábavě, ale také o vzdělávání. Často si lámete hlavu nad tím, že nemůžete přijít na správné slovo a nenajdete ho v hlavě. I v tomto případě existuje pomoc. Můžete využít křížovkářského slovníku, buď v knižní formě nebo v internetové verzi. Většinou jsou abecedně seřazené. Pokud se jedná o internetový slovník, tak zadáte do vyhledávače požadované slovo nebo výraz a ukáží se vám možnosti. Můžete se tedy pomoci, když vás opravdu nic nenapadá. Často když některé výrazy opravdu nevíte, tak je doplníte podle dalších výrazů, které vyluštíte. Někdy také když člověk zapřemýšlí, tak mu najednou slovo dojde.
tužka na křížovky
Zajímavou volbou je využít i cizojazyčné křížovky. Například německé nebo anglické křížovky. Je zajímavé sledovat, jak se vám daří v jiném jazyce doplňovat potřebné výrazy. Bohužel takové křížovky zde v Česku nekoupíte, ale když budete v zahraničí, tak si je můžete nakoupit domů. Přeji vám krásný odpočinkový čas a třeba i něco vyhrajete. Držím palce a přeji štěstí.