18
Dub
Off

Kromě standardních palet EUR a EPAL se certifikují i nadstandardní přepravky

Některé produkty průmyslové výroby vyžadují specifické nároky na transport. Většinu drobných předmětů, např. knih, nábytku, nářadí, sportovního vybavení, bytových doplňků, textilu, elektroniky atd. lze převážet poměrně bezpečně a pohodlně na EUR paletách, jejichž standardní rozměr je 80 x 120 cm. Existují však také předměty abnormální velikosti, které se musí dopravovat na speciálních paletách atypických rozměrů. Ty musí splňovat nároky nejen na objem, ale především na nosnost. Takovýmto způsobem se přemísťují např. průmyslové stroje, systémy vytápění (kotle a pece), tepelná čerpadla a výměníky apod.
stohy palet.jpg
Někteří zákazníci z České republiky také spolupracují při výrobě s partnery z Asie nebo z amerického kontinentu a při přepravě zboží tak často dochází ke specifickým požadavkům na standardy rozměrů přepravních palet.
euro palety epal.jpg

Jaké jsou odlišnosti atypických palet vůči EUR paletám

· První odlišností může být jakost výrobku. Prvojakostní jsou vždy čisté dřevěné masivy s ostrými hranami, bez kůry. Druhá jakost v sobě zahrnuje některá prkna se zaoblenou hranou (oblinou) a v třetí jakosti se vyskytuje materiál s kůrou.
· Pro tyto účely se používá měkké i tvrdé dřevo. Z měkkých dřevin je to především smrk, modřín, borovice, lípa a topol. Z tvrdého dřeva zpravidla dubové a bukové fošny. Atypické rozměry palet mohou pokrýt i desky OSB, DTD a MFP.
· Škálování se také přizpůsobuje způsobu nakládky při přepravě. Vyrábí se buď desky nakládatelné ze všech čtyř stran, nebo jen ze dvou protichůdných.
· Nosnost se výrazně liší tím, zda jde o základnu ze špalků, nebo z trámků po celé délce základny.
· Liší se i způsobem výroby, tedy především hoblováním a následným vysoušením v peci a současně s tím i tepelným ošetřením podle standardu IPPC.
· Odlišná může být také kompletace výrobku, tedy zda jde o montáž pomocí vrutů, hřebů, nebo o kombinaci spojů, případně s využitím lepených spojů.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup