21
Bře
Off

LED PANELY nejen v průmyslových stavbách

Hlavním problémem při vývoji LED technologie pro běžné používání způsobila modrá barva. Trvalo velice dlouho, než se podařilo vyvinout LED světlo modré barvy, které bylo potřeba pro aplikaci LED technologie do osvětlovacích prvků. Složitě vznikalo i bílé LED světlo, které je tvořeno smícháním základních barev světelného spektra. Elektroluminiscenční dioda svítí jednobarevně, a tak zpočátku musela bílá světla obsahovat několik diod. Problémy už byly naštěstí pro nás spotřebitele odstraněny a současné diody mají polovodičový čip, který je spojený s luminoforem, což je látka, která pohlcuje jeden typ světla a vyzařuje jiný, který jsme schopni vidět.

abstraktní osvětlení

LED osvětlení už zdaleka není záležitostí komerčních a výrobních prostor, ale velice rychle si našlo cestu do našich domácností. A LED technologii máme i ve velkoplošných obrazovkách a v displejích z tekutých krystalů.

LED osvětlení

Jedním z mnoha druhů osvětlení jsou led panely, které původně byly určeny k nahrazení starých typů zářivek v továrnách, skladech, obchodech a kancelářích. Díky svým vynikajícím vlastnostem, jako je dlouhá životnost bez údržby, vysoká svítivost a bezkonkurenčně nízká spotřeba energie se LED panely rychle zabydlely i v běžných domácnostech, a to nejen v prostorách jako jsou dílny, sklepy, chodby, komory atd., ale staly se zajímavým architektonickým prvkem v obytných prostorách, kde se s panely dá velice dobře pracovat pro jejich způsob, jak mohou být instalovány.

I jeden z nejjednodušších typů LED panelu nabízí několik způsobů montáže. Osvětlení může být použito jako závěsné, za pomoci jednoduchého příslušenství, anebo jej lze použít jako svítidlo přisazené nebo vestavěné do minerálního podhledu. Naprosto dokonalá je i možnost zapojení osvětlení s možností bezdrátového Bluetooth ovládání. Uživatelé také velice dobře oceňují možnost stmívání osvětlení.

4.5/5 - (4 votes)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup