28
Úno
Off

Madeira je kouzelný ostrov

Byli jste někdy na Madeiře? Je to úžasný ostrov, který má mnoho přezdívek, např. Ostrov květů, nebo Ostrov věčného jara. Důvod je ten, že tam najdete květiny, rostliny a stromy z celého světa. Celý ostrov je jedna velká botanická zahrada. Nejvyšší hora je 1862 metrů nad mořem, a protože ostrov není nijak veliký, je z nejvyšší hory úžasný pohled na moře, které je často v mlžném oparu.

Madeira

Madeira nabízí mnoho příležitostí pro aktivní dovolenou. Nemá krásné pískové pláže, ale většinou kamenité, oblázkové. Nicméně voda v oceánu má příjemnou teplotu. Pokud narazíte na pískovou pláž, tak je to černá pláž, kde písek je sopečného původu. Ano, na Madeiře najdete místa, kde zajásá srdce geologa, protože najde pozůstatky sopečné činnosti.

Stejně tak srdce turisty zajásá, neboť hory se tyčí do výšky 1800 metrů nad mořem a opravdu je na co koukat.

Madeira

Počasí na Madeiře je příznivé pro všechny rostliny, které tady po staletí vysazovali námořníci z různých koutů světa. Na místním tržišti najdete vskutku skvosty z oblasti ovoce a zeleniny, např. ananasobanán, který byste v Čechách opravdu těžko sháněli. A nejen ten, i maracuju, kterou u nás možná i koupíte, tak na Madeiře roste v mnoha variacích, jako u nás třeba rostou jablka. Navštívit madeirské tržiště je skutečný gurmánský zážitek nejen pro vegetariány.

Ale nejen ovocem se proslavil ostrov Madeira. Existuje i madeirská krajka. Není to krajka, jak si ji představíme na zdobení okrajů látek nebo šatů, ale je to bavlněná látka s vyšitým krajkovým vzorem.

Madeirská krajka je mistrovské dílo, kterým se mohou zdobit halenky, sukně, šaty, ale i svatební šaty.

Máte-li rádi aktivní dovolenou, s výstupy na vrcholky hor a s možností odpočinku při koupání se v moři, doporučuji zaletět si na Madeiru. Možná uvidíte v oceánu delfíny, ale i kdyby ne, rozhodně nebudete litovat, že jste byli na Madeiře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup