19
Srp
Off

Markýzy proti slunci i dešti

Kdo by neměl rád sluníčko. Ale když je ho moc, není to vůbec příjemné. A to hlavně v situaci když si chcete odpočinout. Z místa kde stále sálá slunce, se stává rozžhavené peklo. Právě v této situaci by Vás mohla zachránit markýza. A nehodí se jen při slunci, ale také při dešti . Díky tomu při posezení nemusíte hned celé pohoštění schovávat do domu, ale i tak dále s přáteli sedět venku a užívat si zábavy. Pokud nemáte rádi klimatizaci, dokáže Vám markýza zastínit i okno a tím ochladit pocitovou teplotu v pokoji nebo i celém domě.
italský obchůdek.jpg

Při výběru markýzy dbejte na důležité faktory

Pokud se rozhodnete si tento zastiňovací systém pořídit, je potřeba dbát pár faktorů. Výška umístění musí být minimálně 220cm od podlahy. Pokud ovšem máte lodžie, nezoufejte. I pro Vás výrobci vymysleli svislé fasádní markýzy. Jsou navinuté a schované v horní kazetě. Spodní část je vedená pomocí lanka nebo pomocí vodících lišt. Oblíbené jsou i kazetové markýzy. Ty jsou umístěné na stěnu nebo strop. Ale ani u těchto nic nepodceňujte. Je potřeba před koupí si zjistit z čeho je fasáda a jakou má tloušťku. Dle toho je potřeba poté vybírat upevnění.
červená markýza.jpg

Slaďte markýzu s fasádou

Český zákazník je velmi náročný oproti zákazníkovi z jiných zemí. A to hlavně ve výběru barev. Český zákazník rád volí z velké barevné škály až 50 000 odstínů. Za to například švýcarský zákazník si volí barvy základní. Díky tomu se i přizpůsobuje trh u nás.
skleněná čelní markýza.jpg
Markýza obecně by měla nejen ladit s barvou fasády, ale také s celkovým pojetím domu. Pro volbu typu je důležité také orientace terasy nebo okna kde markýza bude stínit. I použitá textilie by se měla vybírat taková, která se dobře udržuje. Kvalitní markýzy mají textilií opatřenou impregnací. Díky tomu mnohem lépe odolávají nejen dešti, ale také špíně nebo plísni. Pokrok jde stále dopředu. Proto některé markýzy jsou opatřeny větrnými čidly. Při silnějším větru se samy zatáhnou. Zvolit si, ale můžete i světelné lišty, tepelné zářiče nebo třeba sklon ramen.

Nezařazené