16
Zář
Off

Máte čistou vířivku?

Jakkoliv by vlastně vířivka mohla někomu nezkušenému připomínat docela obyčejnou vanu, jedná se ve skutečnosti o něco přece jenom v mnoha ohledech jiného. Jedná se o zařízení důmyslnější, dokonalejší, propracovanější a tudíž zákonitě i náročnější na vše, co souvisí s jeho údržbou.
Vždyť jenom si vezměte, co všechno je kolem takové vířivky nezbytné dělat, má-li být tato lidem ku prospěchu! Musí se:

vířivka

 1. měřit tvrdost v ní napuštěné vody
 2. seřizovat automatické dávkovače
 3. upravovat a nastavovat automatické šesticestné ventily
 4. vyměňovat a opravovat poškozené a opotřebované díly
 5. montovat nová a renovovat stávající zařízení
 6. dodávat kvalitní chemie nezbytná pro udržování vody v čistotě
 7. a tak dále a tak dále.

Z čehož už nade všechnu pochybnost logicky vyplývá, že vířivka rozhodně není žádná normální vana, něco, na co jsme už zvyklí po dlouhou řadu let.
A když potřebuje taková vířivka pořádnou péči, nesmí se pochopitelně zapomenout ani na čištění vířivky. A že je toho na ní k čištění věru dost a dost:

 • masážní potrubí
 • cirkulační potrubí
 • skelet
 • armatura
 • filtry

nářadí
Zatrnulo vám při pročítání těchto řádků při představě, že byste to vše právě zmíněné měli kvalitně zvládat i vy sami? Že byste to měli dělat, i když tomu nejednou ani za mák nerozumíte? Nedivím se vám. Ovšem vzápětí vás mohu uklidnit alespoň tím, že se něčeho takového bát netřeba. Protože už jsou tu i profesionálové, kteří to vše ochotně udělají ochotně za vás.
Pokud svěříte uvedené počínání stejně jako veškerou další údržbu do rukou skutečných profesionálů, můžete si být jisti, že tito odvedou velice dobrou práci, a to, aniž byste se museli o něco nějak extra starat.

Takoví odborníci vám vymění vše poškozené nebo opotřebené, v záruce stejně jako i po jejím uplynutí, nastaví veškeré příslušenství, zkontrolují kvalitu vody, namontují čerpadlo, zazimují vám to a zase odzimují.
A jak jsem zmínil, samozřejmě i vyčistí. Což není zrovna snadné, ale je to důležité. Protože jenom pak bude ve vířivce čistá i voda, do níž se budete moci ponořit, kdykoliv vám to jenom bude libo.