8
Lis
Off

Ne, radši motorku

Jsou nebezpečné, jen pro sebevrahy a machry, za každou dopravní nehodou hledej motorkáře a určitě znáte další fámy, které se šíří.
A hádejte mezi kým? Řidiči automobilů a chodci.
Samozřejmě, že někdy potkáte motorkáře, který seká zatáčky, nebo předjíždí zprava, ale takoví jsou i v autech.
Mají své nevýhody, ale uvidíte, že po dočtení tohohle článku budete mít nutkání si jízdu na motorce minimálně vyzkoušet.
motorkář v terénu
Auta se nekontrolovatelně množí a je pořádná výzva večer po práci ulovit parkovací místo. Znáte to, zleva stojí dodávka a ten napravo si neumí srovnat kola, vaše auto se tam prostě nevejde.
Ale motorka, ta se vejde kamkoliv. Ať už do věcmi zaházené garáže, podél cesty, nebo i do stojanu pro kola. Ano i tam se dá nacpat menší motorka.
Neparkujte na chodníku, i když to motorkáři rádi dělají, ušetříte totiž pár stovek.
Je před vámi kolona aut? Nevadí, s motorkou se snadno protáhnete všude i malými uličkami.

Motorka je trochu jako kolo, na kterém nemusíte šlapat. Ušetříte, motorky jsou levnější než auta. Pokud teda neporovnáváte Harley-Davidson s ojetým vozem Hyundai.
Ale řidič osobního auta nepotřebuje žádné speciální oblečení, ani obuv, vždyť některé ženy řídí na podpatcích. To si žádný motorkář nemůže dovolit, všichni musí povinně mít helmu, nejen řidič, ale i spolujezdec. A vyplatí se také kombinéza nebo moto kalhoty a bundy, ať už máte radši kůži nebo textil.
pár na motorce
Samotná údržba motorky je jednodušší a ušetříte spoustu peněz, protože mají menší spotřebu paliva než auta.
Rozhodně se vyplatí cestovat na motorce, mýta jsou levnější, parkování, ušetříte v campech. Jste v kontaktu s přírodou a lehce se vyhnete nějaké překážce. Také vás budou místní srdečněji vítat, než kdybyste jeli autem. Ve hodně zemích je motorka nebo skútr běžný dopravní prostředek a nebudete působit jako pěst na oko.

Tak co, vyberete si ze spousty značek, barev a typů motorek?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup