22
Kvě
Off

Pečujte o své psychické zdraví


Uplynulý rok nám všem ukázal, jak moc důležité je starat se o své zdraví a imunitu. Na internetu a v nejrůznějších médiích se můžeme setkat se zaručenými návody, jak zvýšit obrannou schopnost našeho těla. Mnoho těchto článků však zapomíná na naprostou klíčovou věc, a tou je péče o psychické zdraví, které je v době pandemie také podrobováno velké zátěži.

psychické zdraví

Téměř každému z nás se v nějakém ohledu změnil život. Někteří se musí vypořádat se ztrátou zaměstnání a nestálostí výdělku, jiní s ne příliš dobrými vztahy v rodině. Všechny tyto situace jsou pro naše mentální zdraví velmi náročné, aniž bychom si to uvědomovali. Co tedy dělat pro duševní pohodu?

Zdravá strava je klíčová

Někdo může tento tip považovat za ohrané cliché, ale opak je pravdou! Vysoce průmyslově zpracovaná potrava má prokazatelně negativní vliv na lidskou psychiku. Z tohoto důvodu je mimořádně důležité, aby se váš jídelníček sestával převážně z přirozených a zdravých potravin. Hlídejte si dostatečný příjem vlákniny, která se nachází hlavně v ovoci a zelenině. Vhodné je rovněž omezit konzumaci rafinovaného cukru.

Svěřte se odborníkovi

Pokud si na své duši nesete šrámy z minulosti, je zapotřebí je vyléčit. Pro někoho bude dostatečné promluvit si s kamarádem či známým. Většina lidí však bude potřebovat odbornou pomoc. Vybrat dobrého psychologa či správnou terapii může být někdy opravdovým oříškem, neboť potřeby každého z nás jsou individuální. Regresní terapie hlubinna-regresni-terapie.cz může být tou správnou volbou pro jedince, kteří si nesou traumata z dětství, které je dále v životě negativně ovlivňují.

smutný muž

Pohyb jako lék

Při fyzické aktivitě se vyplavují endorfiny, známé též jako hormony štěstí. Není třeba ihned kupovat permanentku do posilovny! Začněte svůj den procházkou, během v přírodě nebo jógou. Uvidíte, že se budete cítit mnohem lépe, budete mít více energie a lepší náladu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup