15
Led
Off

Plot z betonu? Proč ne?

Když si pořídíte pozemek, na kterém hodláte stavět svůj nový dům, okamžitě zvažujete, jak tento pozemek ohradíte. Jak vymezíte hranici mezi tím co je vaše, co je sousedovic, případně co je už tak nějak nikoho. Berete v úvahu různé faktory. Mezi těmi nejdůležitějšími jsou soukromí a výhled. Ti, co mají štěstí a pozemek skýtá krásné výhledy a panoramata, třeba na vzdálené pohoří, a ti, co si nepotrpí na diskrétním prostředí, volí ploty, které jsou nenápadné, nezamezující výhledy. Většinou volí klasické ploty s drátěným pletivem.

I tohle je betonový plot

Také se mohou uchýlit k plotům polopropustným. Znáte to, kovové sloupky, mezi kterými jsou v určitých vzdálenostech latě, nebo jiná výplň. A ti, za jejichž pozemkem je třeba silnice, nebo rušná ulice se rádi za svůj plot ukryjí. Zvolí plné ploty, často dřevěné. Betonové ploty Olomouc pro ně nabízejí i jiné varianty. Především jsou to ploty z betonu, a také v kombinaci betonu s jinými materiály. Tyto ploty tvoří vždy nosné, betonové sloupky, které jsou pevně zapuštěny do země. Vzhled, výška a také barva těchto sloupů je na určení zákazníka. Zákazník určuje také to, co je mezi těmi sloupky. Může jít o betonovou, plasticky tvarovanou plochu od země až k vršku plotu. Tuto plochu je možné rozdělit v různých poměrech. Vždy doporučujeme, aby alespoň spodní část plotu byla plná, z betonového segmentu. Zabráníte tak podhrabávání pejskům či jiné zvěři.

Na výměnu

Mezi sloupky můžete umístit další prvky z našeho výběru. Může jít o dřevěné latě, které se umístí svisle a mezi sloupky se upraví do mírného oblouku. Populární jsou různé lamely, které mohou být z desek, nebo dřevěné kulatiny. V poslední době jsou velice populární lamely i z jiných materiálů. Může jít o hliník, případně pro zákazníky, kteří jsou ekologicky citliví, dodáme lamely z moderních, plně recyklovatelných, dřevoplastických materiálů.