9
Čvc
Off

Přeprava zboží po světě

Každý den se po světě přepravují milióny tun zboží. Po jednotlivých státech, mezi nimi, ale i mezi kontinenty. Abyste převezli své zboží na místo určení, můžete využít několika druhů přepravy. Každá má své výhody i nevýhody, a každá má své zastánce a odpůrce.

Automobilová přeprava.

Dodávky pro menší zboží a kamióny brázdí dálnice každého státu. Potkáváme je na cestách a na jednu stranu je obdivujeme, že dokáží za volantem prožít svůj život, ale zároveň na ně nadáváme, pokud začne v kopci jeden kamión předjíždět druhý, zašpuntují celou šířku cesty a vytvoří za sebou dlouhou kolonu aut. Kamióny dopravují zboží do skladů, ať už potraviny, nebo i výrobky, všude tam, kam nevedou koleje, protože železniční doprava je další z možností přepravy.

letadlo

Doprava po železnici je praktická a rychlá. Nijak neblokuje osobní vlaky a co do rychlosti se vyrovná kamiónům. Jednoznačnou výhodou je, že toho vlak uveze mnohem více než jeden kamión. Nevýhodou je, že potřebuje koleje. Například Island nemá vůbec železniční dopravu. Ale za to na Island můžete své zboží poslat letecky. Letecká doprava se pochopitelně využívá na přepravu mezi kontinenty, které nejsou spojené pevninou. Dopravní letadla jsou ale limitovaná hmotností, a tak bychom je mohli přirovnat ke kamiónům. Mnohem výhodnější je lodní doprava. Kdo by neznal obrázek obrovské nákladní lodi, na které jsou stovky kontejnerů. Pronájem lodních kontejnerů lze lehce uskutečnit a kontejner lze z lodi přeložit na vlak i kamión, který jej doveze na místo určení.

kontejnery

Lodní doprava přes moře je ideální způsob přepravy. Mnohé státy, mají-li dostatečně hluboké řeky, využívají lodní dopravu i v rámci svého státu. Ušetří náklady za stavbu a opravy cest, a i z ekologického hlediska je lodní doprava menší zátěží než automobilová. Svět je velký, ale vzdálenosti se zkracují. Autem, vlakem, letadlem či lodí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup