13
Dub
Off

Proč je u maturitního plesu důležitý moderátor

Asi každý student čtvrtého ročníku střední školy maturitního oboru se těší na jednu událost. Tou je maturitní ples, který má představovat konec běžného studia a začátek přípravy na maturitní zkoušky. Jeho součástí je proces šerpování, kdy jsou maturantům dány šerpy s rokem maturity.

Není třeba dodávat, že jak pro studenty, tak pro jejich rodiče i další příbuzné je to velká událost. Je tedy jasné, že všichni chtějí, aby zrovna ten jejich ples byl perfektní. K tomu je zapotřebí spousta plánování. Je potřeba vybrat místo, dohodnout se na nápisu na šerpách i na jejich barvě, na kapele a spoustě dalších věcí. Jednou z těch, která bývá tak trochu přehlížena, je moderátor https://www.vaskouzelnik.cz/moderator. A přitom právě on může celý zážitek udělat mnohem lepším, nebo jej prakticky zkazit.

Proč je ale tak důležité vybrat moderátora správně? Protože, jak již bylo řečeno, má velký vliv na vyznění celého plesu. Pokud je znalý svého oboru a energický, dokáže ve správnou chvíli vzbudit jásot a povzbudit dav, pak je vše v pořádku.

mples1

Horší je případ, kdy je za mikrofonem člověk, který je nejistý a prakticky bez zkušeností. Může to začít i takovými věcmi, jako popletením jmen studentům, nebo špatným vyslovením cize znějících jmen. To dokáže kompletně zkazit jeden z nejdůležitějších momentů studentského života a rozhodně to není něco, co by se dalo snadno přejít.

Dále je tu fakt, že musí umět s lidmi komunikovat. Musí v nich umět ve správnou chvíli vyvolat správnou emoci – dojetí a nostalgii při tanci rodičů s dětmi, potlesk a jásot při šerpování, veselou náladu při odšerpování a podobně. A musí to zvládnout po celou dobu plesu, tedy nějakých pět či šest hodin.

mples2

Je samozřejmé, že po velkou část té doby hraje kapela, avšak mezi jednotlivými písničkami je potřeba, aby vystoupil. Také musí umět vhodně oznámit půlnoční překvapení. Zkrátka je toho mnoho, co musí zvládnout. Je tedy dobré jeho výběr nepodceňovat. Koneckonců, je to jen jednou za život.