5
Čvn
Off

Proč řádit, když můžu vařit

Někteří z nás, prostých lidí našli smysl života ve vaření. Začalo to asi vajíčkovou omeletou, nebo prvními palačinkami, pak jsme se dostali ke kouzlu pečení a přes všemožné recepty jsme se ocitli až na rozlehlých polích vlastní fantazie. Cestu nám lemovali připálené hrnce, zdrclá šlehačka a rozbité mixéry, ale jsme tam, kam jsme ani netušili, že se dá dojít.

Vaření je zábava, říká se. Ona to je zábava, ale jen do chvíle, dokud nás to baví. Pokud Vás něco nebaví a nutíte se do toho, měli byste s tím prostě přestat a hledat něco jiného, možná lepšího.

Vařit se dá pro sebe, partnera, rodiče, kamarády, známé, ale i neznámé, jen tak pro kolemjdoucí, postavit si na trzích stánek a tam prodávat své dílo. Dá se všechno a variací je více, než jsme schopni spočítat, protože je tu ještě mnoho surovin a mnoho kombinací, které nikdo nepoužil, nebo o kterých se moc neví. Ale i s recepty je zábava vařit, zvláště v okamžiku, kdy nevíte, co z toho vylezete, trochu to upravíte a nakonec zjistíte, že je to naprosto úžasné a zaprášilo se po tom nad mísou.


Proč vařit, když můžu řádit

Kdo by ale vařil, když si může zajít na party. Tam je většinou dost lidí a jídla, takže není třeba se čímkoli trápit, prostě vezměte nějaké brambůrky a ono se to poddá. Nesklízí snad ale největší úspěch ti, kdo přijdou s ‚pečenými šneky‘ nebo nějakou takovou blbostí? Není to tak slané a naprosté většině lidí to chutná, navíc se to dá naplnit snad vším a není na tom co pokazit. Prostě na listové těsto nasázet šunku a sýr s kečupem, zarolovat rozřezat a upéci, celkový čas je méně jak hodina.

Je ovšem pravda, že tuto hodinu jste mohli strávit vlněním vlasů, sprchou, gelováním a na facebooku. Je možná lepší vařit ve dvou, ve třech lidech.Je možná lepší užít si jakoukoli zábavu ve skupině, ale ne tak velké, abyste nezvládli reagovat na všechny.

Možná je nejlepší nepřemýšlet co je nejlepší a prostě jen reagovat na své okolí a vytvářet něco nového, protože lidi nové věci milují. Milují je proto, že ty staré se stále opakují, točí a vrací do omrzení.
Pokud Vás to omrzelo, najděte něco nového, žijeme ve světě možností.

Nezařazené