17
Bře
Off

Rozhodli jste se žádat o nebankovní úvěr?

Pak jistě moc dobře víte, jak je to výhodné! Ovšem pozor, měli byste vědět i to, že žádost o nebankovní hypotéku má i svá specifika. K těm nepochybně patří ručení nemovitým majetkem.

Zatímco u bankovních půjček se s ručením nemovitostí setkáte pouze u americké půjčky, pokud jde o nebankovní úvěry, tak takovou záruku budou vyžadovat vždy, bez ohledu na typ půjčky.

bottom-2941901_640

Na první pohled vám to může možná připadat příliš komplikované a riskantní, ale opak je pravdou. Ručit nemovitostí je vlastně výhoda!

Důvodem je to, že se jedná o opravdu silnou záruku, která dává věřiteli jistotu, že o své investované peníze nepřijde. Takže i v případě, když byste v budoucnosti nebyli schopni splácet své závazky, věřitel své peníze získá zpět – prostřednictvím prodeje vaší nemovitosti. A právě díky takové jistotě růžové budoucnosti bez rizika vám svůj balík peněz může svěřit naprosto bez obav.

cash-1270302_640

Ovšem ani vy se nemusíte obávat, že o svou nemovitost přijdete. Když budete dluh pravidelně splácet i s úroky, pak vám nic takového nehrozí. Vlastně ani nepoznáte, že nemovitostí ručíte – při jejím užívání nepocítíte žádná omezení.

Pakliže chcete mít jistotu anebo dobrý pocit, že vám nehrozí, že byste v budoucnu nějakým nedopatřením přišli o střechu nad hlavou, pak můžete ručit jiným majetkem, než svým bydlením. Zvolit si můžete prakticky cokoli od rekreační chaty až po výrobní areál vaší firmy. Vhodná je i hypotéka na družstevní byt anebo na pozemek. Takže si můžete vybrat, co vám nejvíce vyhovuje.

Velkou výhodou je, že jakmile si svou záruku rozmyslíte, půjde vše rychle a hladce – stačí vyplnit online žádost na webových stránkách společnosti, a poté se o všechno postará finanční specialista. Do týdne může být vše hotovo a vy můžete se získaným balíkem peněz naložit přesně podle svých představ. Nikdo vás přitom omezovat nebude.