20
Čvn
Off

Skvělý bazénový doplněk

Pokud se nechcete v létě celý dny potit doma jako minulá léta a máte před domem nějaká vhodný volný plácek, měli byste si pořídit alespoň základní bazén.

Skvělý bazénový doplněk

Bazény na českých zahradách rostou stejně tak rychle jako houby po dešti. Vinu na tom mají letní prázdniny, které jsou obvykle ve znamení velkých veder. Teplé léto nikdy v našich zeměpisných šířkách nebylo ničím zvláštním, ale tropy jsou ještě o jeden krůček horší a pro mnohé jedince je to už prostě moc. Koupě vlastní bazénu je tak dobrým způsobem, jak alespoň v domácích podmínkách proti úporným vedrům bojovat. Navíc nadzemní bazény jsou často levnější než klimatizace. A to nejen co se týče provozu, ale i nákupní ceny. Některý typy se ve slevě prodávají dokonce i pod deset tisíc korun. A ne, určitě se nejedná o nafukovací modely.

Čistá hladina

Společně s bazénem ovšem přichází jedna starost navíc, a to je starost o vodu. V přírodním jezírku není potřeba se o vodu starat, jelikož to neustále cirkuluje, ale voda v bazénu jen stojí a paří na ni slunce, což není pro její kvalitu kdovíjak dobré. Z toho důvodu je nutné používat kvalitní dezinfekční prostředky.

Bez chemie to nejde

Ty jsou k dispozici v práškové, tekuté i tabletové formě. Záleží na vás, čemu dáváte přednost. Důležitější, než forma by pro vás ale měla být efektivita jednotlivých dezinfekcí. Chcete-li kvalitu za rozumnou cenu, je pro vás vhodný chlór. Ten však každému nevoní a může leptat kůži. V takovém případě je lepší vybrat si mezi bazénovou mořskou solí nebo přípravky, které používají k dezinfikování aktivní kyslík. Jsou sice dražší, ale co se týče efektivity, v ničem si nezadají s chlórem.

Plavající pes

Chemické přípravky jsou samy o sobě nutné, ale zapomínat byste neměli ani na kryt proti pevným nečistotám. Proto je vhodné koupit ještě navíc solární plachtu https://www.chlorito.cz/solarni-plachty. Ta má, na rozdíl od standardní krycí plachty, tu výhodu, že může hrát najednou dvě role. První je ochranná, druhá pak oteplovací. Jedná se tedy o doplněk, jehož koupě není úplně nezbytná, ale je více než vhodná. Nejedná se o žádnou drahou záležitost, takže to není velká investice.