30
Čvn
Off

Jde bydlet i levněji?

Není vůbec s podivem, že valná část Čechů nemá zájem o bydlení v podnájmu, ale preferuje raději vlastní byt, či ještě lépe rodinný domek. Problém spočívá v tom, že ne každý na to má. Přesněji řečeno, dnes už na to nemá valná část republiky, jelikož nedostatek bytů a obecně obytných nemovitostí zapříčinil krizi, kvůli níž není víceméně možné alespoň maličkou garsonku za méně než milion korun. Samozřejmě, že ve větších městech je situace mnohem horší než v malých obcích, avšak ani tam se nedá sehnat nic kloudného, alespoň ne za rozumné peníze.

Den otevřených dveří

Je tudíž nezbytné improvizovat. Leckdo to riskl třeba s houseboatem, avšak bydlení na vodě není pro slabé žaludky. O něco přijatelnější alternativou, alespoň tedy pro běžného suchozemce, je mobilheim. Jedná se o sice prostorově skromnější, http://www.ostravan.cz/36477/noc-divadel-byla-v-ostrave-skromnejsi-nez-drive-presto-prisly-stovky-lidi/ avšak stále velmi dobré bydlení.

Více než přijatelná možnost

Hodně lidí se stále na mobilní domy dívá skrze prsty, avšak není k tomu žádný důvod. Samozřejmě, nejsou největší a větší rodiny se prostě do takovéhoto obydlí nemají šanci pohodlně vejít, avšak pro páry s jedním dítětem se může jednat o splněný sen, nutno dodat, že cenově dostupný sen. Mobilní domy totiž nejsou vůbec drahé, a to ani ty, které pocházejí z posledních dvou generací. Také jsou velmi dobře zařízené. Nábytek i další vybavení je na skutečně vysoké úrovni. Ještě lépe na tom je zateplení celého objektu. Díky tomu je možné i během studených zimních měsíců topit jen velmi omezeně.

Domeček na kopci

Hodně lidí má problémy při kupování nemovitosti problémy s běháním po úřadech, což je u nás tak trochu klasika. V případě mobilních domů tomu tak úplně není, jelikož se dle práva nejedná o plnohodnotná obydlí. Důvodem je absence základů. Proto i administrativa s koupí tohoto druhu bydlení je značně nižší. I to může být jeden z důvodů, proč dát přednost pohyblivému obydlí. Za ty peníze nic lepšího sehnat víceméně nejde.