30
Lis
Off

MALOVÁNÍ NA KAMÍNKY

Jednou jsem to zkusila a od té doby s tím nemůžu přestat. Na internetu jsem náhodou shlédla, jak někdo namaloval na kamínek jednoduchou MANDALU. Byly to vlastně jen různobarevné tečky nakreslené na kulatém kamínku. Natolik mě to oslovilo, že jsem se okamžitě rozhodla, vyzkoušet to taky. Nakoupila jsem barvičky a štětce a pustila se do toho.
barevné kamínky
CO POTŘEBUJETE:
§ Jakékoliv kamínky s hladkým povrchem(ploché či kulaté, větší či menší, to záleží na vás, na co si pro začátek troufnete)
§ Akrylové barvy
§ Různé druhy a tloušťky štětců
§ Bezbarvý lak ve spreji (je vhodný, pokud používáte temperové barvy k jejich zafixování, akrylové lakovat nemusíte)
§ Permanentní fixy (na tenké linky)
§ Nádobka na vodu (k ředění barev a vymývání štětců)

Nejprve jsem používala hladké bílé kulaté oblázky, které jsem si nasbírala na dovolené u moře. Měla jsem utkvělou představu, že na bílé barvě, vše nějak lépe vynikne, ale není to tak docela pravda. Krásně vypadají obrázky na obyčejných šedých kamenech nasbíraných u potoka.

Při malování záleží čistě na vaší fantazii. Je dobré začít něčím jednoduchým, jako jsou puntíčky, spirály, geometrické tvary či různé barevné proužky. Na tenké linky použijte permanentní fixy.

Moc hezky vypadají i jednoduchá zvířátka a motivy jako například beruška, motýl, pavouk, kočička, ryba, čtyřlístek atd.

Ti odvážnější se mohou pustit do stromů, krajinek, domečků, květin, složitějších zvířat a dalších obrázků. Můžete také zkusit pomalovat celý kámen. Pokud se vám podaří najít venku kamínek podobný krychli, zkuste kupříkladu 3D domeček. Uvidíte, že výsledek bude skvělý a takto nazdobeným kamínkem si můžete oživit interiér nebo ho darovat někomu, koho máte rádi.
pospané kamínky
ZAPOJTE TAKÉ VĚTŠÍ DĚTI
Protože většina dětí miluje „patlání“ s barvičkami, určitě se jim malování na kamínky bude zamlouvat. Ty moje byly naprosto nadšené. Jen je třeba pak k malovacím potřebám přidat ubrus, staré oblečení a velikou dávku trpělivosti. Barvičky budou pravděpodobně všude. DRŽÍM PALCE A PŘEJI HEZKOU ZÁBAVU.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup