8
Kvě
Off

Mýlit se je lidské

Když si někdo myslí, že si založí internetovou stránku pro svoje vlastní potřeby sám, úspěšně a zároveň i o poznání laciněji, než na kolik by ho to vyšlo u nějakých těch odborníků, není ho třeba zbytečně připravovat o iluze, není-li s ním řeč. Proč někoho takového dlouze a marně přemlouvat k sázce na profesionály, když to za nás může udělat i docela všední realita?na volné noze.jpg
Pokud je tedy někdo skálopevně přesvědčen, že on to zvládne, pak ať se o mylnosti svého přesvědčení přesvědčí sám. Ať si onu svou domněle nejlepší internetovou stránku na celém světě vyrobí a zprovozní. A ať se pak následně ke svému zděšení dívá na to, jak se na tuto stránku dívá sám nebo skoro sám.
Nakonec mu dojde i bez našeho sáhodlouhého a složitého přesvědčování, že to bez odborníků přece jenom nepůjde. Protože vytvořit si vlastní web dokáže pomalu každý, ale taková optimalizace webů, to už je přece jenom jiná káva, s tím už si laik neporadí. Jisté kroky by v tomto ohledu zřejmě učinit dokázal, jenže by to nebylo rozhodně dokonalé a výsledek by také za moc nestál. Byla by z toho nanejvýš tak nějaká ta pověstná „tak trochu těhotná“ slečna.
Protože optimalizace webů, to není žádná hračka. To chce

  1. zkontrolovat dotyčnou stránku a odstranit její případné nedostatky,
  2. zvolit ta nejideálnější klíčová slova, jichž si vyhledávače nejsnáze všimnou,
  3. zásobit ji kvalitními a obměňujícími se příspěvky, jež zajistí opakovanou sledovanost,
  4. zajistit jí zpětné odkazy, jež na ni přilákají návštěvníky z jiných webů,
  5. a připravit pro ni adekvátní reklamní kampaň.

webdesign.jpg
To vše je třeba učinit na počátku a pak provozovat v průběhu času i nadále. Aby tu byla jistota, že si internetové vyhledávače dotyčné stránky všimnou a začnou ji prezentovat světu na těch nejvyšších příčkách, tam, kde většina uživatelů internetu vyhledává.
Jenom tak lze dosáhnout sledovanosti internetové stránky a tím i dosažení toho, k čemu tato měla od počátku sloužit. A proto je třeba spolupracovat s profesionály a nedoufat naivně v to, že si vytvoříme levnou stránku sami a ona bude přesto tak dobrá jako ta profesionální, optimalizovaná. To je ryzí utopie.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup