27
Lis
Off

Vůně Vánoc u Vás doma

Vánoční svátky nejsou jen o rozbalování dárků o Štědrém dnu. Na Vánocích jsou nejspíš nejlepší 4 týdny před nimi, tedy doba adventní. Chcete připravit rodině ty nejlepší svátky na světě? Jde to i bez předvánočního stresu.
cukroví, Vánoce
Ačkoli je jednoduché objednat si cukrovinky od cukráře, či pekaře, zkuste si letos napéct doma sami. Neznamená to však, že Vy, jako maminka, budete celou dobu otročit v kuchyni a zbytek rodiny bude v televizi koukat na pohádku. Zkuste do pečení zapojit všechny, tatínka a děti. Pusťte si koledy, udělejte si svařené víno, pro děti připravte nealkoholický punč a rozdělte úkoly. Například vy uděláte těsto, maličcí mohou vykrajovat atd. I kdyby vás bylo moc a někdo by byl v kuchyni navíc a pouze by ochutnával a uždiboval, uvidíte, že si spolu všichni užijete během pečení mnoho legrace. Děti se naučí něco nového a budou rády, že pomáhají. Až vyrostou, budou vzpomínat na to, jak o Vánocích s maminkou pekly cukroví, jako na staré dobré časy.
Dárečky nakoupené už v září? Proč ne, čím dřív, tím líp. Své blízké dokonale znáte a víte, co by pro ně bylo největším překvapením o Štědrém večeru. Zkuste si část nakupování odbýt už na podzim. Ušetříte si tak čas strávený ve frontách v nákupních centrech, v případě nakupování online máte jistotu, že vám balík do Vánoc opravdu přijde a především budete mít v prosinci klid a čas věnovat se lepším věcem, třeba již zmíněnému pečení.
advent, skořice
Vezměte rodinu ven a vyrazte do lesa. Krom procházky po čerstvém vzduchu můžete vzít pár suchých chlebů, které se Vám válí doma v kredenci a nakrmit tak lesní zvěř. Domů si pak odneste několik větviček z jehličnanu a jmelí, které použijete jako dekoraci. Můžete si zkusit vyrobit vlastní adventní věnec a zbytek použít třeba jako ozdobu na dveře. Ke zhotovení věnce vám pak kromě větví stačí drátek, svíčky, korpus (třeba drátěný, nebo polystyrénový) a ozdoby. Větve namotáte drátkem (nejlépe zeleným) na korpus, napíchnete svíčky a pak můžete zdobit dle vlastní fantazie. Zkuste třeba lepící pistolí přilepit skořici, badyán, či vysušené pomeranče.
Tyto svátky jsou především o času stráveném s rodinou, o lásce a radosti. Pro mnohé jsou ale i stresujícím období, kdy musí ostatním shánět dárky, utrácet tak peníze a přibývají jim akorát starosti. Uvědomte si a učte tak taky své potomky, že Vánoční svátky mají pro společnost především přidanou hodnotu, že nejde jen o to, co najdou pod stromečkem, ale o čas, který všichni trávíte pohromadě.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup