14
Říj
Off

Za poznáním na dvou kolech

Změnit svůj zaběhlý stereotyp v trávení dovolené nemusí být zrovna od věci a zkusit něco nového můžete vlastně v jakémkoliv věku. Od klasické dopravy autobusové nebo letecké se za poznáním a nevšedními zážitky máte možnost vydat na dvou kolech, a na kole to rozhodně míněné není. Jedná se daleko rychlejší stroj, a tím není nic jiného, než motorka. Silný stroj, který lehce brázdí silnice a za sebou nechává zvířený prach, nemusí být jen nedosažitelným snem.

rychlý stroj

Jak správně naplánovat motodovolenou a na co všechno nezapomenout?

Základním stavebním kamenem je stanovení cíle a trasy. Čím více vás pojede, tím horší bude vyhovět všem, co baví jednoho, nemusí se líbit tomu druhému atd. V plánech si nechte trochu volnějšího prostoru, protože se může stát, že vás cestou něco zaujme a jen tak neplánovaně si prostě zastavíte tam, kde sami budete chtít. Od původních základních plánů se však neuchylujte. Tak jako při každé jiné jízdě, kde vedete motorové vozidlo, nepodceňujte pauzy, postačí i krátké.

Na motorce nejste nijak chráněni před počasím, vedro nebo déšť, silný vítr, všemu musíte odolat a na všechno být připraveni. Základem je vědět, kam vaše cesta povede, kolik financí do ní hodláte investovat a co všechno byste na cestě chtěli zažít. Ať už se přepravujete čímkoliv na vlastní pěst, po technické stránce musí být stroj v naprostém pořádku, brzdy, olej, gumy. Aby vás nezaskočila vedra nebo naopak chlad a zároveň jste byli v bezpečí, pak nešetřete penězi a sáhněte po kožené motorkářské výbavě a volte i více vrstev. Jde také o to, co konkrétně vám bude více vyhovovat. Tak jako jsou vybaveni bruslaři, tak i vy myslete na ochranu svých kolen, loktů a dalších částí těla.
černý motocykl

S balením budete muset být trochu skromnější, i když mají motorky kufry, určitě nepoberou všechno a zavazadel se na motorku vejde podstatně méně než do automobilu nebo autobusu.

A pak už nezbývá než zkontrolovat doklady, mít peníze jak v hotovosti, tak i dostatečný kredit na kartě a vyrazit vstříc nekonečným dálkám.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup